İSTANBUL’A YÜRÜYÜŞ

Sultanlar Patikası: Depremzedeler İçin Yürüyüş

BİR AMAÇ UĞRUNA YÜRÜMEK

Bir Mart 2023’de, 2400 kilometreden uzun olan Sultanlar Patikası’nı yürümeye başladım.

Tamamladığım her bir kilometre için belirli bir miktar depremden etkilenen insanlara yardım sağlayan ve kar amacı gütmeyen yerel kuruluşlara bağışlanacak.

BAĞIŞ

Beş proje için destek

Viyana’dan Türkiye’ye iyi bir amaç uğruna 2400 kilometre


Viyana’dan Türkiye’ye iyi bir amaç uğruna 2400 kilometre
İstanbul’a yolculuğum boyunca 8 ülkedeki sayısız şehir ve köylerden geçecek, toplum merkezlerinde ve yerel işletmelerde duracak ve depremzedeler için farkındalık yaratıp

bağış toplayacağım.

6 Şubat 2023’de sayısız ölümlere ve bir çok şehrin yıkımına neden olan 2 büyük deprem Türkiye’nin Güneyini ve Suriye’yi vurdu. Bağışların tamamı depremden etkilenenlerin ihtiyaçlarına yönelik kurulan beş farklı STK’ya gidecek.

Sultanlar Patikası

Patika adını, Osmanlı’nın zirvede olduğu dönemde Viyana’dan gelip İstanbul’u fetheden 16. Yüzyıl Osmanlı Sultanı Kanuni Sultan Süleyman’dan almaktadır. Tarihinin aksine patika, şimdilerde barış ve uluslararası anlayış için adanıyor. Patika, Viyana'da Kahlenberg'de başlıyor ve İstanbul'da Sultan Türbesi'nde (Süleymaniye Camii) bitiyor.

Avusturya - Slovakya - Macaristan-Hırvatistan-Sırbistan-Bulgaristan - Yunanistan - Türkiye

Topluluk Projesine Katılın

📱 Her bağışçı, canlı güncellemeler ve detaylandırılmış yol planlarıyla
özel bir Telegram kanalında topluluğumuzun bir parçası olacak.

💲 Birlikte bağışların nasıl kullanılacağına karar vereceğiz.

➡️ Bağışlar, ben İstanbul yolculuğuma devam ederken fonun etkili ve
yararlı kullanımından emin olmak için her 500 km’de bir paylaştırılacak.

🏨 Bağışların tamamı depremzedeler için
yararlı olan 5 hayır projesine aktarılacak.

Ev Yapımı – Eğitim – Çocuklar – Hayvanlar – Küçük İşletmeler

⬇️ Şimdi Bağış Yap ve Telegram Kanalımıza Katıl!

1. Herhangi bir miktarda bağış yap

Bağış formunun yardımıyla herhangi bir miktarda bağış yapabilirsiniz. Miktarı seç, isim ve mail kısmını doldur, ödeme seçeneğini seç ve tamamdır :)

2. Telegram kanalından özel güncellemeler al!

Bağış yaptıktan sonra, yürüyüşüm hakkında canlı bilgiler paylaşacağım özel bir telegram kanalına katılmak için e-mail üzerinden bir link alacaksınız.

3. Fon hakkında güncel bilgiler al

Bağışlar ve yerel kuruluşlara nasıl paylaştırılacağı hakkında güncellemeler paylaşaçağım. Bağışlar Türkiye’deki ev yapımı, eğitim, çocuklar, hayvanlar ve küçük işletmeleri destekleyen en güvenli kar amacı gütmeyen kuruluşlara aktarılacak.

Bağışlar nereye gidecek?

Bağışların tamamı Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenen insanlara bizzat sahada yardım eden ve kar amacı gütmeyen yerel kurumlara aktarılacak.

Deprem yardımları halen önemini yitirmekle birlikte ilerleyen haftalarda ve aylarda daha da önemli hale gelecek.

Milyonlarca insanın etkilenmesi hakkında

Şu anda Türkiye ve Suriye’de insanların neler yaşadığını tahmin edemezsiniz. Ölçek, televizyonda veya sosyal medyada gördüğümüzden çok daha büyük. Depremlerin yol açtığı yıkım tarif edilemez boyutta ve toparlanma süreci muhtemelen birkaç yıl alacak. Türkiye’de depremden ölenlerin sayısı >40.000 iken, komşu Suriye 5.800’den fazla ölüm bildirdi.

DAĞITIM HER 500 KM’DE BİR

İstanbul’a doğru yolculuğuma devam ederken fonların etkin ve verimli kullanılmasını sağlamak için bağışlar her 500 km’de bir dağıtılacak. Bu strateji, birden çok STK’nın desteklenmesine ve bağışların çeşitli kuruluşlara yayılmasına olanak tanıyacak.

Eğer olanağınız varsa, bir bağışçı olmayı düşünebilirsiniz. 50TL kulağa büyük gelmeyebilir ama küçük numaralar biraraya geldiğinde insanların hayatlarını büyük ölçüde etkileyebilir. Her bağış bir katkıdır.

NEDEN UMURSUYORUM?

Türkiye evimden uzaktaki evim oldu. Türkiye’ye taşınalı 5 yıl oldu ve buraya geldiğim andan itibaren; yeni komşularım, çalışma arkadaşlarım ve arkadaşlarım tarafından çok sıcak karşılandım.

Türkiye’de yaşamak bana varlığından bile haberim olmadığı kibarlık ve cömertliği deneyimlememi sağladı. Çok yakın arkadaş olan ve hayatımda önemli bir etki yaratan insanlarla tanışma şansına sahip oldum.

Küçük hareketlerin büyük değişiklikler yarattığına inanıyorum ve birlikte bu felaketten etkilenen insanlara yardım edebiliriz. Umursuyorum çünkü insanlar bunları gerçekten hak etmiyor.

SSS

Sultanlar Patikası 2400 km olup, ortalama 20-30 km’lik 120 aşamaya ayrılmıştır. Bunlar göz önüne alındığında, bu çok uzun bir yürüyüş olacak ve bunu tamamlamak ortalama 5 ay sürecek. Kanuni Sultan Süleyman bu yolu 141 günde yürüdü. Bağışlar yürüdüğüm her 500 km’de bir STK’ya dağıtılacak. Deprem yardımları halen önemini yitirmekle birlikte ilerleyen haftalarda ve aylarda daha da önemli hale gelecek.

Yürüdüğüm her 500 km’de bir ben bağışlar, depremzedeleri destekleyen hayır projeleri içinde paylaştıracağım. Yürüyüş yaklaşık olarak 2400 km uzunluğunda, bu da beş farklı STK’nın bu projeden yararlanacağı ve sizin bağışlarınızın birçok farklı kuruluşu destekleyeceği anlamına geliyor! Bağışlar beş farklı projeye aktarılacak:

  • Yeniden yapılandırma, ev yapımı ve sığınma evleri
  • Okullar ve Eğitim
  • Çocuklar için yardım
  • Hayvanlar ve Veteriner Desteği
  • Küçük İşletmeleri Desteklemek

Türkiye ve Suriye’de bu amaçları destekleyen sayısız STK’da bulunmakta. Bu bir topluluk projesi olduğundan, yardım kuruluşları Telegram sohbetinde paylaşılacak anketler aracılığıyla belirlenecek.

Bağış yaptıktan sonra, bağış yapan herkes bu projeye adanmış olan Telegram kanalına davet için bir mail alacak. Telegram kanalı bir sohbet grubundan daha ziyade benim yürüyüş hakkında detaylı bilgiler paylaşacağım bir duyuru grubudur. Üyeler gizlidir ve diğer üyelerin telefon numarası veya ismi gibi kişisel bilgilere erişmeye izni yoktur.

Maalesef hayır. Telegram kanalı sadece bağışçılar içindir.

Buradan veya websitesindek bağış formunu doldurarak yapabilirsiniz.

Depremler Neden Oluşur?

BANA MESAJ ATIN